Yhteystiedot

Hallitus

Puheenjohtaja, kuusi varsinaista ja kaksi varajäsentä. Toimikausi on kaksi vuotta.
Erovuorossa on vuosittain kolme varsinaista jäsentä ja yksi varajäsen. Hallitus kokoontuu 6-8 kertaa vuodessa Järjestöjen talolla OAJ:n tiloissa.

Varsinaiset jäsenet ja varajäsenet

Pertti Kabris, puheenjohtaja pertti.kabris(at)gmail.com 050 374 6189
Leena Ritokangas, sihteeri leenaritokangas(at)gmail.com 040 509 1519
Riitta Heikkilä hei.ritalisa(at)gmail.com 040 825 4348
Seppo Heinonen, varapuheenjohtaja seppoheinonen.jkl(at)gmail.com 040 835 6837
Lassi Hirvonen ljhirvo(at)outlook.com 050 328 1243
Hillevi Petman hillevi.petman(at)outlook.com 040 585 5497
Hannele Suvitie hannele7(at)gmail.com 040 731 7093
Liisa Siipola, jäsensihteeri, varajäsen liisa.siipola(at)gmail.com 040 410 0068
Helena Peltonen, varajäsen helenapeltonen1(at)gmail.com 040 558 6538

 

 

Kokouksessa 17.2.2020 paikalla ollut hallitus taloudenhoitaja Vesalla vahvistettuna.

Muut toimijat

Vesa Kotimäki, taloudenhoitaja vesa.kotimaki(at)gmail.com
Eija Janhonen, kotisivuvastaava eija.janhonen(at)gmail.com  



 

Tervetuloa mukaan toimintaamme!
Ottakaa yhteyttä toimijoihimme ja kertokaa toiveitanne tapahtumista..

Liity jäseneksi

Jäseneksi voi liittyä jokainen eläkkeellä oleva opetusalalla toiminut henkilö. Jokainen jäsen kuuluu johonkin OSJ: n paikallisyhdistykseen ja paikallisyhdistyksen kautta valtakunnalliseen järjestöön.

Liity tästä »

Tutustu tästä
jäsenetuihimme »


Liity jäseneksi

Jäseneksi voi liittyä jokainen eläkkeellä oleva opetusalalla toiminut henkilö. Jokainen jäsen kuuluu johonkin OSJ: n paikallisyhdistykseen ja paikallisyhdistyksen kautta valtakunnalliseen järjestöön.

Liity tästä »

Tutustu tästä
jäsenetuihimme »


 

 

 

Opetusalan Seniorijärjestö OSJ ry,
Undervisningssektorns Seniororganisation rf

Rautatieläisenkatu 6, 00520 Helsinki
020 748 9678 / 020 748 9736
seniorit(at)oaj.fi

www.osj.fi

Toimisto on avoinna arkisin klo 9–15.

Toimiston numeroihin soitettaessa puheluiden hinnat ovat seuraavat:
soitettaessa kiinteän puhelin-verkon liittymästä 8,35 snt/puhelu + 6,55 snt/min
soitettaessa matka-viestinverkon liittymästä 8,35 snt/puhelu + 18,05 snt/min.